Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

Numer 32/12

Czytaj całość
Aby przeczytać wszystkie artykuły z tego numeru możesz wykupić wygodną prenumeratę online Wszystkie artykuły są dostępne w papierowej wersji czasopisma prenumerata wersji drukowanej

SZKOLENIA

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE

Wywiad

Maj to czas ruchów kadrowych i wiążącego się z tym nieprzyjemnego obowiązku dokonywania zwolnień. Warto pamiętać, jakie wymogi nakładają na dyrektora przepisy prawa, aby nie popełnić błędów.

Autor: Marta Handzlik

Czytaj więcej

Przedszkola niepubliczne protestują przeciwko wprowadzeniu zmian do ustawy o systemie oświaty, dotyczących sposobu naliczania dotacji dla niepublicznych placówek oświatowych, zgodnie z projektem z dnia 8 grudnia 2011 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych.

Autor: Wioletta Kędziora

Czytaj więcej

NARZĘDZIOWNIA

Bezpieczne przedszkole

W codziennym funkcjonowaniu przedszkola zdarzają się sytuacje, podczas których zostają wyrządzone szkody. Kto ponosi za nie odpowiedzialność i z jakimi konsekwencjami musi się liczyć? Oto garść informacji.

Autor: Marta Handzlik

Czytaj więcej

DYREKTOR KONTRA PRAWO

PRACOWNIA PEDAGOGICZNA

Wielu z nas niemal codziennie zmaga się z wystąpieniami publicznymi – prezentuje swoje stanowisko bądź przekonuje do własnych racji. Wszystkie te działania wiążą się z koniecznością opanowania sztuki wystąpień publicznych. Wiedza z tego zakresu może być szczególnie pomocna w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego.

Autor: Szymon Kuszak

Czytaj więcej

DYREKTOR WE WSPÓŁPRACY

PLACÓWKA NIEPUBLICZNA

Konkurencja między placówkami niepublicznymi z roku na rok staje się coraz bardziej zacięta. W walce o zwrócenie uwagi klientów, czyli rodziców, niezbędna jest skuteczna promocja.

Autor: Marta Handzlik

Czytaj więcej

DYREKTOR POD KONTROLĄ

Przełom maja i czerwca to czas podsumowania pracy, opracowywania raportów, sprawozdań i formułowania wniosków oraz określania planów na przyszłość. Warto pamiętać, jakie obowiązki dyrektorzy muszą spełnić w pierwszej kolejności.

Autor: Wiesława Mądrowska

Czytaj więcej

Dyrektor placówki jest m.in. pracodawcą, co nakłada na niego wielką odpowiedzialność w stosunku do jego podwładnych. Aby właściwie wykonywać swoje obowiązki, musi przede wszystkim znać wszystkie zapisy prawa regulujące sprawy kadrowe.

Autor: Zenon Decyk

Czytaj więcej

Przedszkola stosują różne sposoby adaptacji dzieci do nowej sytuacji życiowej, jaką niewątpliwie jest moment wejścia w nieznane dotychczas dziecku środowisko, większą grupę osób niż rodzina. Adaptacja jest potrzebna nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim rodzicom. Dlaczego?

Autor: Wiesława Mądrowska

Czytaj więcej

TWARZĄ W TWARZ

TEMAT MIESIĄCA

„Sześcioletnie dziecko zarówno w szkole, jak i w przedszkolu pozostaje tym samym dzieckiem, ale w szkole ma szansę pójść o krok dalej”. Tymi słowami zwraca się minister edukacji Krystyna Szumilas do dyrektorów przedszkoli, szkół i rodziców dzieci 6-letnich, rozpoczynając akcję informacyjną dotyczącą 6-latków w szkole.

Autor: Wiesława Mądrowska

Czytaj więcej

Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.