Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

W bieżącym numerze czasopisma
Zmiany w sposobie finansowania oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało zmiany w sposobie finansowania oświaty, mające na celu uporządkowanie tego systemu i uczynienie go bardziej przejrzystym. Podstawą prawną tychże zmian jest ustawa z dnia 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, która wchodzi w życie z dniem 01.01.2018 r.

W bieżącym numerze czasopisma
Karta nauczyciela w nowej odsłonie

W ostatnim roku znacznym modyfikacjom uległy podstawy prawne funkcjonowania systemu oświatowego w Polsce. Z uwagi na liczbę dokonywanych zmian oraz ich wagę merytoryczną należało precyzyjnie uregulować metodologię wdrażania poszczególnych regulacji prawnych.

W bieżącym numerze czasopisma
Zmienione zasady prowadzenia dokumentacji

Ostatnie zmiany dotyczące prowadzenia dokumentacji szkolnej pochodzą z sierpnia 2017 r. W obecnym stanie prawnym kwestie dotyczące dokumentów szkolnych reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki.

W bieżącym numerze czasopisma
Sprawozdanie z organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018

W listopadzie 2017 r. na stronie Ministerstwa Edukacji ukazała się informacja o monitorowaniu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej we wszystkich typach szkół i przedszkoli. Zgodnie z harmonogramem monitorowania 2–31 stycznia 2018 r. ukaże się ankieta, którą trzeba będzie przesłać za pomocą systemu ewaluacji oświaty. 

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora przedszkola?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.