Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

Bezpieczne przedszkole

Numer 37/12

Oddając swoje dzieci do przedszkola, większość rodziców zadaje sobie pytanie: co moje dziecko otrzyma na tej nowej drodze, co zyska, wędrując nią przez kilka najbliższych lat? Zapewne ich marzeniem jest, aby malec dostał zrozumienie, szacunek i wsparcie w indywidualnym rozwoju oraz – przede wszystkim – bezpieczeństwo psychiczne.

Autor: Małgorzata Szmidt

Czytaj więcej
Numer 35/12

Coraz trudniej o zdrowego malucha. Większość dzieci w przedszkolu choruje na różnego rodzaju alergie. Ogólnie rzecz biorąc, za ten stan rzeczy winimy środowisko. Wszyscy mówimy o konieczności ochrony środowiska, jednak czy postępujemy zgodnie z naszymi deklaracjami?

Autor: Wiesława Mądrowska

Czytaj więcej
Numer 33/12

Jednym z podstawowych obowiązków dyrektora przedszkola jest wykonywanie zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom placówki w czasie zajęć organizowanych przez przedszkole. Aby nie doszło do pożaru w przedszkolu, ważna jest prawidłowo zorganizowana ochrona przeciwpożarowa oraz przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa użytkowania budynku i terenu go otaczającego.

Autor: Aneta Buczkowska

Czytaj więcej
Numer 32/12

W codziennym funkcjonowaniu przedszkola zdarzają się sytuacje, podczas których zostają wyrządzone szkody. Kto ponosi za nie odpowiedzialność i z jakimi konsekwencjami musi się liczyć? Oto garść informacji.

Autor: Marta Handzlik

Czytaj więcej
Numer 29/12
Numer 16/10
Numer 09/10

Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.