Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Podstawa przyjęcia dziecka powracającego z zagranicy

Od jakiegoś czasu emigracja zarobkowa nie jest już niczym nowym. Wielu rodaków wyjeżdża z kraju, przesiedlając swoje rodziny. Jednocześnie z różnych powodów wielu Polaków wraca do kraju, co wiąże się m.in. z kontynuacją nauki w polskiej szkole lub przedszkolu przez dzieci dotychczas uczące się za granicą.

W bieżącym numerze czasopisma
Samorządy udzielające dotacji niepublicznym przedszkolom popełniają błędy

Kontrole przeprowadzone przez Regionalne Izby Obrachunkowe ujawniły, że 85% dotacji udzielonych przez samorządy szkołom i przedszkolom zawiera nieprawidłowości. Przepisy ustawy o systemie oświaty prowadzą do stosowania różnych metod ustalania wysokości należnych dotacji.

W bieżącym numerze czasopisma
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 będzie „Rokiem szkoły zawodowców”. Ministerstwo będzie zwracała szczególną uwagę na szkolnictwo zawodowe. Ministerstwo będzie wspierało rozwój młodszych dzieci na pierwszym etapie edukacyjnym (w klasach I-III szkoły podstawowej) i na kolejnych etapach nauki. 

W bieżącym numerze czasopisma
Planowanie pracy w roku szkolnym 2014/2015

Analizując potrzeby przedszkola w zakresie wyboru obszarów do planowania nadzoru pedagogicznego, należy skupić się na tym, czyje potrzeby są najważniejsze. Oczywiście najważniejszą grupą są dzieci, następnie w równym stopniu określiłabym potrzeby nauczycieli i rodziców, potem potrzeby pracowników jako całości, a wreszcie potrzeby dyrektora.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter ?
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.