Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma
które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych
W bieżącym numerze czasopisma
Dziecko molestowane - jakie sygnały powinny zaniepokoić nauczyciela?

Choć dzięki mediom i różnego rodzaju publikacjom temat molestowania seksualnego małych dzieci jest poruszany coraz częściej, pozostaje tak samo trudny i drażliwy. Czasem nawet stanowi tabu. Dzieje się tak między innymi dlatego, że jak wykazują statystyki, dzieci są krzywdzone najczęściej przez osoby, które dobrze znają, którym ufają.

W bieżącym numerze czasopisma
Odprawy dla pracowników likwidowanej placówki edukacyjnej

Przy omawianiu zagadnienia odpraw nauczycielskich podstawową zasadą jest stosowanie do nauczycieli przepisów ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela. Odprawy wymienione w tej ustawie przysługują tylko i wyłącznie nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. 

W bieżącym numerze czasopisma
Nie wszystko jest na sprzedaż. Czy można sprzedawać wytwory własne uczniów?

Częstą praktyką w przedszkolach jest sprzedaż wytworów i prac przedszkolaków. Należy jednak pamiętać, że w niektórych sytuacjach konieczne jest dopełnienie pewnych formalności, aby nie zostały naruszone prawa uczniów lub obowiązujące przepisy

W bieżącym numerze czasopisma
Rodzice są partnerami przedszkola - komentarz do wymagania nr 9

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej rodziców interesuje się tym, jakie warunki tworzy przedszkole dla opieki, wychowania i kształcenia ich dzieci. Świadomość rodziców jest większa niż kiedyś, są bowiem zainteresowani tym, by ich dziecku tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju. 

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola
Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora ?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.