Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

Programowanie - język przyszłości

Obecnie dostęp do komputera i Internetu jest zjawiskiem powszechnym wśród dzieci. U dzieci w wieku przedszkolnym kształtuje się ostatnio na poziome podobnym jak dostępność: telewizji, prasy, radia czy książki.

W bieżącym numerze czasopisma
Dostosowanie w pracy w grupie w której znajdują się dzieci w różnym wieku i na różnym etapie rozwoju

W każdej grupie przedszkolnej pojawią się dzieci, które będą wymagać szczególnej uwagi i wsparcia. Są to dzieci, których funkcjonowanie z jakiegoś powodu znacznie różni się (in plus i in minus) od funkcjonowania innych dzieci.

Radość samodzielności

Pedagogika Marii Montessori zdobywa w Polsce w ostatnich latach coraz większą popularność. Powstają nowe żłobki, przedszkola i szkoły mające w swojej nazwie „Montessori”. Wielu rodziców wykorzystuje założenia pedagogiki Montessori w nauczaniu domowym. Skąd to zainteresowanie?

W bieżącym numerze czasopisma
Kierunki polityki oświatowej państwa w nowym roku szkolnym

Ministerstwo Edukacji przedstawiło kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, z których wynika, że ważnym zadaniem oświaty jest nadal upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora przedszkola?