Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

W bieżącym numerze czasopisma
Dokarmianie zwierząt leśnych – scenariusz imprezy z okazji Światowego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Kiedy zima jest wyjątkowo mroźna, warto zastanowić się, w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom. Gruba warstwa śniegu oraz ujemna temperatura utrudniają zwierzętom w lesie dostęp do pokarmu oraz wody. Na szczęście leśne zwierzęta mają wśród ludzi przyjaciół.

W bieżącym numerze czasopisma
Praktyczne wykorzystanie nowych technologii w poszczególnych obszarach edukacyjnych na przykładzie edukacji plastycznej

Wszechobecny dostęp do nowoczesnej technologii wpływa na zmiany w sposobie nauczania. Podczas edukacji przedszkolnej główną zasadą jest nauczanie przez doświadczanie i zabawę.

Wczesna diagnoza zaburzeń SI

W bardzo wielu przypadkach to właśnie nauczyciele przedszkola jako pierwsi dostrzegają symptomy dysfunkcji sensorycznych u swoich uczniów. Zdarza się niejednokrotnie, że znacznie wcześniej je zauważają niż sami rodzice.

Metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym – cz. 1

Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym okresem w życiu każdego dziecka. Jest to czas konstruowania własnego „Ja”, tworzenia kontaktów z innymi ludźmi, budzenia się uczuć do innych ludzi. Dziecko w wieku przedszkolnym wymaga szczególnej troski, należy więc dbać o jego rozwój i budować fundament do późniejszej nauki szkolnej.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora przedszkola?