Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma,

które pomaga dyrektorom w
codziennej pracy i śledzeniu
zmian prawnych

W bieżącym numerze czasopisma
Potyczki z językiem obcym - rozmowa z dr Małgorzatą Bielicką

Pierwszego września tego roku zaczęły obowiązywać kolejne wprowadzone przez MEN zmiany w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Jakie jest Pani zdanie na temat obowiązkowej nauki języka obcego, na razie w grupie pięciolatków, a docelowo także wśród dzieci młodszych?

W bieżącym numerze czasopisma
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Praca nauczyciela jest niezwykle trudna nie tylko z powodu zmian prawnych, ale także ze względu na kontrole i ocenę ze strony zwierzchników, innych nauczycieli, samych dzieci oraz rodziców. W październiku obchodzimy coroczne „nauczycielskie święto”, a to dobra sposobność do poświęcenia nieco większej uwagi nauczycielom przedszkola.

W bieżącym numerze czasopisma
Nowe regulacje w zakresie ewaluacji zewnętrznej

Dyrektorzy powinni zapoznać się z nowymi zasadami oceniania działalności ich placówek przez kuratorów oświaty oraz poinformować o nich rady pedagogiczne, które będą pracowały nad wprowadzeniem zmian w pracy jednostek na podstawie raportów z ewaluacji.

W bieżącym numerze czasopisma
Podstawy prawne diagnozy rozwojowej

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego zadaniem nauczycieli jest prowadzenie obserwacji pedagogicznych mających na celu poznanie możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci oraz ich dokumentowanie. Zadanie to dotyczy wszystkich nauczycieli pracujących z dziećmi w każdym przedszkolu.

Zapoznaj się z całym bieżącym wydaniem czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola

Bądź na bieżąco
Chcesz otrzymywać darmowy newsletter
z aktualnościami dotyczącymi pracy dyrektora przedszkola?
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.